http://www.starsforum.info

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożyczki społecznościowe w Polsce
01-12-2014, 10:56 PM
Pożyczki społecznościowe w Polsce
Alternatywą dla pożyczek w banku, czy też w instytucjach poza bankowych oferujących tzw chwilówki mogą być tak zwane pożyczki społecznościowe (socjal Lending). Jednym z bardziej popularnych portali w Polsce oferujących tego typu usługi jest Kokos. Wszystko załatwiane jest tak jak w przypadku niektórych chwilówek przez internet. Jednak pożyczki nie pochodzą z banków czy też firm a od osób prywatnych. Często na jedną pożyczkę składa się wielu inwestorów. W ostatnim czasie, Kokos wymaga solidnej weryfikacji danych tak żeby osoby pożyczające miały pewność że pożyczka będzie spłacana. Ciekaw jest dlaczego pożyczanie lub inwestowanie na takich portalach nie cieszy się zbytnią popularnością, pomimo faktu, że można uzyskać pożyczki z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-13-2014, 04:30 PM
RE: Pożyczki społecznościowe w Polsce
ja działałam przez rok w kokosie jako inwestor, kilkanaście inwestycji było udanych natomiast z niektórymi borykam się jeszcze do tej pory. Ludzie są po prostu nie uczciwi, pożyczają pieniądze i nie chcą później oddać Sad
01-14-2014, 06:16 AM
zastanawiałem się czy nie wziąść, ale Kokos wymaga aż pięciu kroków związanych z weryfikacją w tym między innymi z BIK, więc to zajmie więcej czasu niż w banku poza tym koszt całkowity takiej weryfikacji wynosi około 30 PLN. Koszt ten trzeba uwzględnić do branej pożyczki. Ja serdecznie dziękuję zatem takiemu portalowi Smile
02-06-2014, 05:20 AM
@anna94 przecież system musi zabezpieczyć indywidualnych inwestorów, stąd te wszystkie weryfikacje. Przecież tych weryfikacji nie robi się przy każdej pożyczce tylko raz do roku albo rzadziej, więc nie wiem skąd taki pesymizm Smile
02-22-2014, 02:43 PM
@rutek dokładnie osoby tzw inwestorzy muszą mieć możliwość weryfikacji, w kokosie podoba mi się to że musisz się jeszcze dobrze zaprezentować, zareklamować jak chcesz wziąć pożyczkę i ważna jest tutaj zresztą tak jak i w bankach reputacja, czyli dobre spłacanie poprzednich zobowiązań Smile
04-03-2014, 03:52 PM
ja korzystam przede wszystkim jako inwestor, ale zdarzyło mi się też wziąć pożyczyć pieniądze na kokosie. W przypadku inwestowania miałem dwa razy kontrahentów którzy popsuli mi humor, ale w sumie całość jest na sporym plusie tzn więcej niż bym uzyskał na lokacie w banku Smile
04-28-2014, 03:35 PM
baki i jak na tym wychodzisz? opłaca się? dużo czasu temu poświęcasz?
10-09-2014, 07:01 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-29-2018 01:04 AM przez alfredszklar.)
Raczej nie da się zarobić na społecznościówkach online, a obecnie jak stopy NBP zjechały do 2%, to maksymalne oprocentowanie w takim Kokosie będzie wynosić 8%.
Przy spłacalności na poziomie 90%, inwestowanie to prosta droga do bankructwa. Lepsze są chwilówki online czy pożyczki na raty.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-11-2015, 10:41 PM
dobrze to wszytsko wiedzieć , nawet nie wiedziałem, że są takie pożyczki.
03-22-2016, 05:56 AM
Pożyczki społecznościowe stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Powstaje też wiele serwisów internetowych, które ułatwiają pożyczanie pieniędzy w ten właśnie sposób.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | gotowkowiec.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS